Massaaž samblasel matil

Kolmandiku põrandast võttis enda alla lamamismatt, kus sain valida paiga pikaliheitmiseks. Põiki üle mati tundus kõige kindlam. Järgmise poolteise tunni jooksul sai kogu mu keha tallaalustest juuksejuurteni tunda leebeid vajutusi, silitusi, pigistusi, mis vaheldusid kloppimise, venituste ja pikkade sirutustega.
Selleks kasutas masseerija Kai Siidirätsep sõrmi, küünarnukke, käsivarsi, vahel tulid mängu ka põlved, labajalad ja varbad.
Kai palus kindlasti öelda, kui mõni puudutus tundub ebamugav või valus. Tai massaaži puhul on tähtis, et protseduur oleks lõõgastav ja meeldiv. Mulle klappis kõik. Kui järg jõudis peamassaažini, töötas mu sisemine nurrumootor täistuuridel.
Püüdsin hingata massööriga ühes taktis, pikalt ja sügavalt. Sügava hingamise võlu olen saanud selgeks Pilatese treeningult, kasutan seda oskust mõnuga.
Masseerija suunamise peale keskendusin toimuva tunnetamisele. Mõttes leidsin end varsti samblaselt asemelt, hingasin täiel rinnal.
Kui massöör laskis mu ülestõstetud käe lahti, kukkus see mütsti! matile. Tubli, sain kiita.
Kummaline oli see, et niipea, kui tähelepanu hajus, unustasin lõdvestumise ning asusin ise käte-jalgade liigutusi juhtima - ruttasin ette. Sedasorti "abi" massöör ei vaja. "Märka ennast," kutsus ta mind toimuva juurde leebelt tagasi. Seda väljendit kuulsin hiljem korduvalt. Tai massaažis on soovitusel ennast märgata avaram tähendus kui pelgalt keha vajadustele tähelepanu pööramine: kehatunnetuse kaudu paraneb ka enesetunnetus.
Saadud kogemusest peangi kõige väärtuslikumaks, et oskan nüüd paremini ennast kuulata. Rühti sirgemaks sättides olen õppinud oma nõrka selga pingetest säästma. Süvenes äratundmine, kui tähtis on iseennast mitte ära kaotada igapäevaelu virvarris, kus oluline ja kõrvaline kipuvad kergesti segi minema.


Tai massaaž: meelerahu, lõdvestuse ja loovuse allikas
Tai massaaži terapeut Kai Siidirätsep, Thai Massage School of Chiang Mai (TMC)
"Tai massaaž  pole massaaž meile tuttavas tähenduses. See käsitleb inimest kui tervikut. Lähtudes idamaisest mõttemallist tegeleb TM samal ajal nii keha kui vaimuga: taastab füüsilist ja vaimset tasakaalu.
Tai massaaž kõlab tai keeles Nuad Bo-rarn ehk lihtsalt Nuad ning tähendab tõlkes tervendavat puudutust.
TM nurgakivi on õpetus neljast eluelemendist (maa, tuli, vesi ja tuul) ja kümnest eluenergia kanalist. Kui eluenergia vaba liikumine on mingil põhjusel takistatud, tekivad tervisehäired. Masseerija keskendub eluenergia virgutamisele, et taastuks keha võime end taas ise tervendada. Vaimne ja füüsiline tasakaal luuakse võtetega, mis keskenduvad energialiinide venitamisele ja energiapunktide mõjutamisele. Selleks kasutatakse massaaživõtteid, joogalaadseid venitusharjutusi, teadvustatud hingamist ja meditatsiooni.
Austades ajaloolist tai traditsiooni, kannab klient massaažiseansi ajal mugavat riietust. Massaaži tehakse maas avaral matil. Tulemus sünnib koostöös."

Tai joogamassaaž aitab:

Eda Allikmaa, Eesti Naine